Plenky Bobilo 5 Junior, 14-25 kg, 6x42 ks

Tip
Značka: Bobilo
ZDARMAZDARMA
576 0119 vel 5 nahled oriznuty removebg preview
1 499 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Bobilo pleny jsou bezpečné a stylové, vyvinuté pro každodenní použití s ohledem na komfort a pohodlí dítěte. Mají sametový povrch, anatomický tvar, vysoko savé SAP jádro a patentované absorbční kanálky, které zajišťují suchost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bobilo pleny jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální komfort a bezpečnost pro vaše děti při každodenním používání. Sametově jemný povrch zajišťuje maximální pohodlí pro vašeho malého, zatímco ideální anatomický tvar s přiléhavým střihem, elastickými manžetami, bočními pásky a vyšším pasem minimalizuje riziko protečení a zlepšuje komfort při nošení.

Bobilo pleny disponují vysoce savým SAP jádrem, které uzamyká vlhkost uvnitř a zůstaňte s dítětem suchým. Speciální patentované absorbční kanálky zajišťují rovnoměrné rozložení vlhkosti po celé šíři plenky, a indikátor vlhkosti vás upozorní na potřebu výměny plenky. Tyto pleny jsou hypoalergenní a dermatologicky testované, neparfémované, bez latexu a nejsou bělené chlórem.

Kromě funkčnosti, Bobilo pleny také nabízejí originální stylový design. Tyto pleny jsou vyrobeny v České republice a jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí, kde materiály jsou získávány z trvale udržitelně obhospodařovaných lesů s PEFC certifikací a sníženým obsahem celulózy. Výroba probíhá za použití co nejvíce energie z obnovitelných zdrojů.

Bezpečné a stylové české plenky vyvinuté pro každodenní použití bez kompromisů:

  • sametově hebký povrch - pro maximální pohodlí Vašeho miminka
  • ideální anatomický tvar - díky přiléhavému střihu, pružným manžetám, elastickým bočním páskům a zvýšenému pasu je komfort při nošení maximální a riziko protečení minimální
  • vysoce savé SAP jádro - vrstvené super-absorbční jádro uzamyká vlhkost uvnitř plenky a zadeček zůstává v suchu
  • speciální patentované absorbční kanálky - zajišťují rovnoměrné rozložení vlhkosti po celé šířce plenky
  • indikátor vlhkosti - žlutý proužek se při kontaktu s vlhkostí zabarví modře a tím Vás upozorní
  • hypoalergenní a dermatologicky testované - neparfémované, nebělené chlórem (obsahují speciální ECF celulózu), bez latexu
  • originální stylový design
  • vyrobené v České republice a s ohledem na životní prostředí - materiály jsou získávány z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem (PEFC certifikace), snížený obsah celulózy, výroba za pomoci co nejvíce energie z obnovitelných zdrojů

Vlastnosti a složení plen Bobilo:

 
1) Výroba
 
Výrobci plen jsou renomovanou českou firmu Drylock Technologies s.r.o. z Hrádku nad Nisou. Díky dlouholetým zkušenostem a vysoké technologické úrovni výroby je zaručena maximální kvalita a bezpečnost výrobků. Proces výroby je důkladně kontrolován a výrobky jsou průběžně testovány za účelem zachování deklarovaných vlastností. Rozsáhlé technologické zázemí umožňuje kontinuální inovace výrobků a neustálé zlepšování jejich vlastností.
 
2) Materiály
 
Složení plen Bobilo je následující:
 
Savé jádro a tělo plenky je tvořeno netkanou textilií, dřevnou buničinou (celulózou), SAP práškem (jde o super-absorpční polymer, který se používá např. i v zahradnickém substrátu pro zadržení vody, částečně pohlcuje také pachy, SAP je netoxický a zdravotně nezávadný) a polyethylenovou vodonepropustnou ale zároveň prodyšnou membránou (LDPE).
 
Lepicí pásky jsou vyrobeny z Polypropylenu a netkané textilie, pružné lemy (gumičky) jsou z Lycry.
 
Materiály používané při výrobě pocházejí primárně z Evropy - především z ČR, Německa, Itálie a Francie.
 
Spolu s výrobcem se snažíme o co nejmenší zatěžování životního prostředí, proto preferujeme materiály z lokálních a pokud možno obnovitelných zdrojů. Například i energie používaná ve výrobním závodě je označována jako "zelená", což znamená, že pochází 100% z přírodních a obnovitelných zdrojů (voda, slunce, vítr).
 
3) Ekologie
 
Ekologie dětských jednorázových plen je často diskutované téma o kterém koluje mnoho zavádějících a ne zcela pravdivých informací. Materiál použitý na výrobu naší plenky je z cca 70% rozložitelný (v ideálních podmínkách), ale naše plenky jsou s ohledem na přírodu především vyrobené. Plenky neobsahují škodliviny jako chlór, latex, parfémy a při jejich výrobě je brán ohled na životní prostředí (použitá energie i materiály z obnovitelných zdrojů, krátké distribuční cesty, recyklovatelný obal, snížený obsah celulózy). Bohužel, na trhu opravdu neexistuje plenka, která se v běžných podmínkách v praxi úplně rozloží. Na základě našich osobních poznatků a zkušeností jsme zjistili, že dochází k velice časté dezinformaci ohledně rozložitelnosti plen. Pro úplné rozložení totiž neexistují vhodné podmínky, protože pokud je plenka umístěna na skládku, je udusána dalším odpadem a chybí jí pak dostatek vlhka, tepla a vzduchu. V takovém prostředí má problém s rozkladem i obyčejný novinový papír (rozkládá se pak až sto let). Navíc, pojem rozložitelnosti plen je matoucí i kvůli faktu, že velké množství použitých plen u nás končí ve spalovnách. Proto jsou naše pleny vyrobeny z takových materiálů, aby hořely "čistě" s co nejmenší zátěží pro životní prostředí. 
 
Dalším častým dotazem ohledně jednorázových plen je jejich kompostovatelnost. Kompostovat dětské plenky (je jedno, zda jsou propagovány jako ekologické či nikoliv) se zásadně nedoporučuje. Každá jednorázová plenka obsahuje určité množství plastových částeček (gumičky, lepící pásky a membránu), které jsou hůře rozložitelné. Navíc dětská moč a stolice jsou hodně agresivní složkou a tudíž pro kompost nevhodné. Pokud se na kompost umístí jedna nebo několik plen, rozkládat se postupně budou, ale pokud by na kompost přišly všechny použité plenky každý den, byl by jimi kompost zahlcen a nefungoval tak jak má. Pro lepší rozklad plenky na kompostu je také důležité nebalit ji klasicky do balíčku, ale umístit ji tam co nejvíce rozprostřenou, aby mohly materiály pracovat.
 
Pro recyklaci dětských plen u nás v ČR bohužel nejsou ještě žádná technologická zařízení. Ve světě již několik takových zařízení existuje ale vše je ještě na začátku vývoje a proces recyklace je hodně nákladný a ne moc efektivní. Věříme, že v budoucnu dojde v tomto ohledu k posunu a situace se zlepší. Momentálně je tedy nejlepším způsobem likvidace použitých plen vyhození do běžného směsného odpadu, kdy poté je tento odpad odvezen buď na skládku nebo v lepším případě do spalovny. Způsob likvidace odpadu v dané lokalitě je v kompetenci jednotlivých krajů a závisí hlavně na vzdálenosti skládek a spaloven.

Dětské jednorázové plenky BOBILO jsou jedinečným produktem, který přináší špičkovou úroveň komfortu a styl. Tyto plenky byly vyvinuty s ohledem na potřeby citlivých dětských zadečků a s cílem zajistit maximální pohodlí a bezpečí pro vaše dítě.

Kromě toho, že jsou plenky extra savé, jsou také vyrobeny s ohledem na přírodu. BOBILO plenky jsou vyrobeny z ekologických materiálů, které neobsahují škodlivé látky a jsou šetrné k pokožce vašeho dítěte.

Navíc, BOBILO plenky jsou poctivým českým produktem, což znamená, že máte jistotu, že nakupujete kvalitní a spolehlivý produkt, který byl vyroben s láskou a pozorností k detailům.