Sleva 5 % na měsíční balení Dada s kódem: mb5

Jak přebalit novorozence?

Novorozenec (4)

Pro nové rodiče se může zdát, že výměna plenek je zpočátku skličující, ale s trochou cviku a několika užitečnými radami se stane rutinní a nezbytnou součástí péče o váš drahocenný uzlíček radosti. V tomto průvodci vás krok za krokem provedeme procesem výměny plenek pro novorozence, díky kterému bude pro vás i vaše dítě hračkou.

Krok 1: Shromážděte si zásoby

Než se pustíte do procesu přebalování, je nezbytné mít všechny potřebné potřeby na dosah ruky. Shromážděte plenky, ubrousky, přebalovací podložku nebo měkkou deku a náhradní oblečení pro případ nečekaného nepořádku. Dobrá příprava pomůže zefektivnit proces přebalování a zajistí hladký průběh pro vás i vaše dítě.

Krok 2: Vyberte bezpečný a pohodlný prostor pro přebalování

Vyberte bezpečné a pohodlné místo pro přebalování dítěte. Dobře funguje přebalovací stůl nebo určená přebalovací podložka na rovném povrchu. Ujistěte se, že je prostor čistý a bez jakýchkoli nebezpečí, a vždy mějte jednu ruku na dítěti, abyste zabránili náhodnému pádu.

Krok 3: Umyjte si ruce

Před zahájením procesu přebalování je důležité si důkladně umýt ruce, abyste zachovali hygienu. Čisté ruce snižují riziko infekce a udržují vaše dítě v bezpečí a zdraví.

Krok 4: Položte dítě na určené místo

Opatrně položte dítě na přebalovací podložku nebo deku. Po celou dobu mějte na dítěti ruku, abyste zajistili jeho bezpečí a pohodlí. Některá miminka mohou lépe spolupracovat, pokud jim poskytnete malou hračku nebo zazpíváte písničku, abyste je během procesu rozptýlili.

Krok 5: Odstranění špinavé pleny

Rozepněte záložky na špinavé plence a opatrně zvedněte zadeček dítěte z povrchu. V případě potřeby použijte přední část plenky k očištění počátečního nepořádku. Buďte opatrní a pomalí, abyste dítě nevylekali.

Krok 6: Vyčistěte a otřete

Pomocí dětských ubrousků nebo vlhkého hadříku důkladně očistěte oblast genitálií vašeho dítěte. Dívky otírejte zepředu dozadu, abyste předešli případným infekcím. U chlapců nezapomeňte očistit oblast pod šourkem a kolem penisu.

Krok 7: Zvedněte dítěti nožičky

Chcete-li dítěti nasadit čerstvou plenku, jemně mu zvedněte nohy za kotníky a přitáhněte je k hrudníku. Čistou plenku mu zasuňte pod zadeček a ujistěte se, že záložky jsou vzadu.

Krok 8: Naneste plenkový krém (pokud je potřeba)

Pokud má vaše dítě sklon k opruzeninám, zvažte, zda před zajištěním nové plenky nenanese tenkou vrstvu plenkového krému. To může pomoci ochránit jejich jemnou pokožku před podrážděním.

Krok 9: Zajistěte novou plenku

Pevně, ale ne příliš těsně upevněte záložky nové plenky. Ujistěte se, že plenka dobře sedí kolem nožiček, aby nedošlo k úniku.

Krok 10: Oblečte dítě

Jakmile je nová plenka bezpečně na svém místě, oblečte dítě do čistého oblečení. Buďte jemní a nespěchejte a zajistěte, aby se vaše dítě během celého procesu cítilo pohodlně.

Jak přebalovat

Přebalování novorozence se může zpočátku zdát jako náročný úkol, ale s praxí se z něj stane rutina a nezbytná součást rodičovství. Dodržováním těchto kroků a zapojením trochy trpělivosti a lásky zvládnete umění přebalování a zajistíte pohodlné a hygienické zážitky pro vás i vaše drahé miminko.

Přečtěte si další články zde.