Sleva 5 % na měsíční balení Dada s kódem: mb5

9. týden těhotenství

9

Embryo v tomto týdnu naroste až o 1 cm a silně přibere na váze. Zmizí jeho ocasní část a prodlouží se hrudník, který se rozdělí na břišní dutinu a hrudní koš.

Nejvíce místa však stále zabírá hlava - více než polovinu délky těla dítěte. Objeví se další orgány - žaludek, štítná žláza, játra. Srdce se rozdělí na dvě komory a vydává 160-170 úderů za minutu. Pokud byste tento týden podstoupila ultrazvukové vyšetření, viděla byste také malé vlákno spojující embryo s děložní stěnou - jedná se o pupeční šňůru. Můžete také vidět ruce a dokonce i malé prstíky (jako u žáby spojené blánou).

Pomalu rostete i vy - zvětšují se vám prsa (nakonec až o 2-3 čísla!). Musíte se starat o svou jemnou pokožku a předcházet striím. Mění se také tvá pleť - může být jemnější a zářivější, nebo můžeš začít vypadat, jako bys měla akné. Totéž platí pro vaše vlasy - stanou se mastnějšími nebo naopak - živými a plnými lesku. Pokud jste během těhotenství zažila nevolnost, čekají vás nyní nejhorší dva týdny. Můžete také pociťovat větší tlak na močový měchýř.