Máme pro Vás 🚚 dopravu zdarma nad 1999 Kč 🤩

Jak na těhotenské testy?

Vývojové stádia 1-36m (2)

Pokud vám vynechala menstruace a nedávno jste měla nechráněný pohlavní styk, můžete být těhotná. Těhotenské testy jsou nejspolehlivější od prvního dne vaší vynechané menstruace.

Kdy si můžete udělat těhotenský test

Většinu těhotenských testů můžete provést od prvního dne vynechání menstruace. Pokud nevíte, kdy má přijít další menstruace, udělejte si test alespoň 21 dní po posledním nechráněném pohlavním styku.

Některé velmi citlivé těhotenské testy lze použít i před vynecháním menstruace.

Těhotenský test si můžete udělat ze vzorku odebrané moči kdykoliv během dne. Nemusí to být ráno.

Kde si můžete udělat těhotenský test

Sady těhotenských testů si můžete koupit v lékárnách a některých supermarketech. Mohou poskytnout rychlý výsledek a test můžete provést v soukromí.

Můžete si také nechat zdarma udělat těhotenský test od svého praktického lékaře.

Jak těhotenský test funguje?

Všechny těhotenské testy detekují hormon lidský choriový gonadotropin (hCG), který se začíná produkovat přibližně 6 dní po oplodnění.

Většina těhotenských testů se dodává v krabičce, která obsahuje 1 nebo 2 dlouhé tyčinky. Ty čůráte na špejli a výsledek se na špejli objeví po pár minutách. Všechny testy se mírně liší, proto vždy zkontrolujte pokyny.

Bude těhotenský test fungovat, když budu brát pilulky?

Ano.

Některé metody antikoncepce, jako je antikoncepční pilulka , obsahují hormony, ale tyto hormony nezabrání fungování těhotenského testu.

Žádná metoda antikoncepce není zcela účinná, proto je důležité udělat si těhotenský test, pokud si myslíte, že byste mohla být těhotná.

Výsledky těhotenských testů

Domácí těhotenské testy jsou přesné, pokud správně dodržujete pokyny.

Pozitivní výsledek testu je téměř jistě správný. Negativní výsledek testu je však méně spolehlivý.

Výsledek nemusí být spolehlivý, pokud:

  • nedodržujte správně pokyny
  • udělat test příliš brzy

Výsledky mohou ovlivnit i některé léky.

Pokud dostanete negativní výsledek a stále si myslíte, že jste těhotná, počkejte pár dní a zkuste to znovu. Pokud máte negativní výsledek po druhém testu, ale menstruace se nedostavila, promluvte si se svým praktickým lékařem.