Sleva 5 % na měsíční balení Dada s kódem: mb5

19. týden těhotenství

19

Dítě přibírá na váze - do dne porodu ho čeká ještě hodně práce. Procvičuje si plíce přijímáním a vypuzováním plodových vod.

Pomalu rostou všechny orgány a vyvíjejí se smysly. Na jazyku se objevují chuťové pohárky a dítě dokáže rozlišit chuť plodové vody tím, že ji spolkne. Jeho kůže je pokryta fetálním mázkem (který je zvláště výrazný u nedonošených dětí). Klinické studie o mázku ukazují, že má důležité ochranné funkce a působí nejen jako bariéra proti mikroorganismům, ale také hojí. Dítě již měří 15 cm.

Pokud nechcete mít strie, musíte o svou pokožku začít pečovat obzvlášť důkladně. Ve vašem těle probíhají hormonální změny. Můžete si všimnout, že se vám méně lámou nehty a rychleji rostou a že vám zhoustly vlasy. Pokud máte sklon k nadměrnému ochlupení, knír se bohužel stává viditelnějším. Pokud máte poruchu zraku, může se zhoršit. Mohou vám také začít otékat kotníky a bolet záda. Bohužel - opět vstupujeme do náročnějšího období těhotenství a tyto příznaky vás budou provázet až do konce.