Sleva 5 % na měsíční balení Dada s kódem: mb5

20. týden těhotenství

20

Jsme přesně v polovině cesty! Miminko má ještě spoustu místa, takže plave v plodové vodě jako malá žabka. Občas se mu podaří otevřít víčka.

Holčičce se pomalu formuje děloha a začíná se otevírat pochva. U chlapce již mohou varlata začít pravidelně sestupovat do šourkového vaku.

Pokud jste ještě nebyli na vyšetření, je nejvyšší čas. Pohlaví dítěte může potvrdit ultrazvuk. Opět vás čekají testy krve a moči. Pravděpodobně si také budete muset pořídit větší boty - nohy vám již začínají otékat natolik, že některé staré boty nelze nosit. Máte chutě na jídlo i zažívací potíže po jídle, které vám dříve neškodilo. Říká se, že kulinářské chutě svého dítěte formujete tím, co jíte (i když to není stoprocentně potvrzeno, snažte se svůj jídelníček zpestřit s ohledem na chuťové buňky svého budoucího dítěte. Chcete, aby jedlo špenát? Pak se pusťte do zeleniny). Je nezbytné, abyste si začala kontrolovat krevní tlak, protože u některých těhotných žen se v tomto období těhotenství může vyvinout těhotenská hypertenze (častěji u žen s obezitou a hypertenzí v rodině).